Стабилизаторы напряжения

СТАБИЛИЗАТОРЫ НАПРЯЖЕНИЯ ДЛЯ:

квартиры, дома, дачи;

магазина, офиса, склада;

бытовой техники, промышленного и медицинского оборудования;

производственных линий и атомных электростанций

 

 

Загальні рекомендації що до підбору стабілізатора / Стабилизаторы напряжения / Источники питания / Статьи / Главная
Енергетики зобов'язуються поставляти нам електрику належної якості, а саме - частотою 50 Гц і напругою 220 У +10%. Але, на жаль, у дійсності це часто буває не так. Якщо зі частотою, як правило, усе в порядку, то напруга в наших мережах може відхилятися в досить широкому діапазоні. У результаті електроустаткування й побутова техніка працюють не тому що покладено, перебуваючи в критичних умовах, і рано або пізно виходять із ладу.
 
Властиво стабілізатор призначений для автоматичного регулювання напруги, захисту встаткування від кидків напруги, згладжування імпульсних перешкод. Роблять стабілізатори різні вітчизняні й закордонні підприємства. Наша компанія відібрала для своїх асортиментів найбільш популярні і якісні моделі, що відповідають різноманітним технічним і ціновим вимогам. Вся продукція сертифікована, пройшла передпродажну підготовку й забезпечена гарантійним обслуговуванням.
 
 
Загальні рекомендації що до підбору стабілізатора
 
 
1. Необхідно зробити виміру напруги в мережі, як фазних так і лінійних, кілька разів у плині доби протягом  декількох днів.
Якщо за час вимірів напруга у фазах не виходило за межі 205...235 вольт і не помітно дратівного миготіння світла, то установка стабілізаторів напруги виправдана тільки для харчування особливо відповідальних споживачів і дорогих електроприладів. У цьому випадку використаються високоточні стабілізатори (точність вихідної напруги +/-0,5%-2%) з можливістю регулювання вихідної напруги.
 
Якщо напруга виходить за межі 205...235 вольт, відбуваються його різкі значні зміни, помітні миготіння джерел світла, але його значення у фазах залишається в діапазоні 195...245 вольт, то в такій ситуації установка стабілізаторів украй бажана для всіх электроприемников, а для джерел світла обов'язкова.
 
Напруга в мережі може бути як завгодно довго нижче 195 вольтів або вище 245 вольтів, при цьому в плині доби рівень напруги може мінятися неодноразово від номінального значення до максимального. У такій мережі без стабілізаторів напруги користуватися електроприладами не можна, вихід їх з ладу - справа часу й везіння
 
2. Вибір потужності стабілізатора
При виборі стабілізатора варто враховувати, що потужність для стабілізатора вказується повна, у вольт-амперах, а потужність побутових (і не тільки) приладів указується активна, у ватах. Коефіцієнт перерахування залежить від характеру навантаження: для чисто активного навантаження коефіцієнт близький до одиниці, для індуктивної (наприклад, електродвигун) він може з 0.6 - 0.8.
 
Головна умова для вибору по потужності - сумарна потужність підключає нагрузки, що, не повинна перевищувати потужності стабілізатора. Природно, що більше точний підбор виходить при використанні паспортних даних  приладів, що підключають. При цьому необхідно враховувати, що ряд електричних пристроїв у момент пуску споживає потужність, що значно перевищує номінальну, котра часто в паспортних даних не вказується. Більші пускові струми й, отже, більші споживані потужності режиму включення характерні для асинхронних двигунів. Наприклад, середня номінальна потужність двигуна компресора побутового холодильника становить 0,2 квт, а в момент пуску йому потрібно близько 1 квт. Крім холодильника, асинхронні двигуни встановлюються в кондиціонері, для приводу різних насосів, воріт й ін. устаткування. І ще необхідно враховувати, що при нижнім значенні вхідної напруги, наприклад 130 У, стабілізатор видає значно меншу потужність (P U mіn), чим при 220 У. Ця інформація повинна з у технічній документації на стабілізатор.
 
3. Вибір типу стабілізатора
Електромеханічні - плавне регулювання. Корекція напруги здійснюється за допомогою трансформатора й електродвигуна. Достоїнство - висока точність із вихідної напруги, низька вартість. Недоліки - постійний шум працюючого електродвигуна, що відслідковує коливання напруги на 2-3 У (яке в наших мережах - постійне явище), зношування механічних з, низька швидкість регулювання через инерционностi  двигуна. Припустимо, напруга в мережі низьке 170 У, електромеханічний стабілізатор його підвищує. Десь відключили потужне навантаження й напругу мережі нормалізувалося, тобто стрибком підвищилося до 220 (регулярно буває). На виході такого стабілізатора відразу буде 270 У поки "замислений електромеханічний стабілізатор" не зміркує - а це мінімум 1.5-2 секунди. Що за цей час у Вас згорить?.. Висока точність регулювання не компенсує всі недоліки електромеханічних стабілізаторів, тому що практично для всіх електроприладів припустимі коливання напруги харчування ± 7-10 %.
 
Електронні - східчасте регулювання. Підтримка напруги на виході здійснюється за рахунок східчастого перемикання обмоток автотрансформатора. Перемикання автоматичне (порядку 20-40 мс), здійснюється за допомогою реле, тиристорів, симисторiв. Необхідно відзначити, що використання як  силові ключі тиристорів, симисторів поряд з перевагами має й недоліки - електрична незахищеність вихідних каскадів, необхідність примусового охолодження робочих ключів. Це шум вентилятора, засмоктування пилу усередину виробу й т.д.
 
Тому одним з найбільш прийнятних варіантів є електронні стабілізатори зі східчастим регулюванням напруги автотрансформатора за допомогою швидкодіючих реле, регулювання вихідної напруги в які здійснюється за рахунок комутації відводів обмоток трансформатора або автотрансформатора.
 
4. Основні експлуатаційні характеристики стабілізаторів напруги:
Діапазон вхідних робочих напруг. Це рівні напруги мережі, при яких стабілізатор включається й на його виході з'являється напруга. Украй важлива характеристика, тому що якщо напруга у Вашій мережі не попадає в цей діапазон придбаного стабілізатора, від нього не буде абсолютно ніякої користі. Наприклад, якщо у Вас у мережі 130 У, а робочий діапазон стабілізатора починається з 145 У, він просто не буде функціонувати.
 
Діапазон гарантованої стабілізації. Це значення напруги мережі, при яких на виході стабілізатора гарантується напруга 220 У ± n % (наприклад, 220 ± 5% або 220 ± 10 %). Зрівнявши ці параметри з паспортними даними  електроустаткування, що підключає, і маючи дані про коливання напруги в мережі, можна зробити висновок, чи підійде та або інша марка стабілізатора для роботи з Вашою електромережею.
 
Час стабілізації напруги. Це час реагування на зміни напруги мережі. Якщо час стабілізації напруги досить тривале (1.5-2 секунди) щодо часу самої зміни напруги мережі, стабілізатор не встигне впоратися зі своїм завданням і подасть неприпустиму напругу на підключене навантаження. В основному цим грішать електромеханічні стабілізатори. Окремо коштує питання боротьби з таким явищем, як миготіння світла через коливання напруги. Справа в тому, що людське око зауважує зміну освітленості при різкому коливанні напруги в мережі всього на 1% за час 0.02 сек. Забезпечити таку швидкість реакції стабілізатора непросто, тому від різких коливань напруги мережі повністю не захищає навіть високоточний стабілізатор, тут треба шукати винуватця миготіння світла. Можливо, їм є поганий контакт, але найчастіше  такі проблеми створює зварювання.
 
 
Отже, перейдемо безпосередньо до методики вибору
 
1. Трифазний, або однофазний?
Якщо у Вас однофазна мережа, то вибір очевидний.
 
Якщо мережа - трифазна: при наявності хоча б одного трифазного споживача буде потрібно трифазний стабілізатор. За умови, що все навантаження однофазна можна використати три однофазних стабілізатори. Переваги такого варіанта полягають у меншій вартості, і дозволяє обійти особливість трифазних стабілізаторів, а саме відключення всього пристрою при зникненні напруги на одній з фаз (з будь-яких причин).
 
2. Як розрахувати необхідну потужність?
Стабілізатор можна встановлювати для стабілізації напруги, як окремого взятого встаткування, так і всього об'єкта в цілому. Це залежить від конкретних вимог і можливостей.
 
Щоб зробити вибір моделі стабілізатора напруги за критерієм необхідної потужності, потрібно розрахувати сумарну потужність, споживану навантаженням.
 
Потужність, споживану конкретним пристроєм, можна довідатися з паспорта або інструкції для експлуатації. Іноді споживана потужність разом з напругою харчування й частотою мережі вказується на задній стінці приладу або пристрою.
 
При підрахунку потужності, споживаної пристроєм, варто враховувати так називану повну потужність. Повна потужність - це вся потужність, споживана електроприладом, вона складається з активної потужності й реактивної потужності, залежно від  типу навантаження. Активна потужність завжди вказується у ватах (Вт), повна - у вольт-амперах (ВА). Пристрої - споживачі з найчастіше мають як активну, так і реактивну складові навантаження.
 
Активне навантаження. У цього виду навантаження вся споживана електроенергія перетвориться в інші види енергії (теплову, світлову й т.п. ). У деяких пристроїв дана складова є основною. Приклади - лампи накалювання, обігрівачі, електроплити, праски й т.п.  Якщо їх зазначена споживана потужність становить 1 кВт, для їхнього харчування досить стабілізатора потужністю 1кВА.
 
Реактивні навантаження. Всі інші. Вони, у свою чергу, підрозділяються на індуктивні і ємнісні. Приклад - пристрої, що містять електродвигун, електронна, побутова техніка. Повна потужність у вольт-амперах й активній потужності у ватах зв'язані між собою коефіцієнтом COS(Fі). На приладах, що мають реактивну складову навантаження, часто вказують їх активну споживану потужність у ватах й COS(Fі). Щоб підрахувати повну потужність у ВА, потрібно активну потужність у Вт розділити на COS(Fі). Наприклад: якщо на дрилі написано 600 Вт й COS(Fі)=0,6, це означає, що насправді   споживана інструментом повна потужність буде дорівнює 600/0,6=1000 ВА. Якщо COS(Fі) не зазначений, для грубого з активну потужність можна розділити на 0,7.
 
Високі пускові струми. Любою електродвигун у момент включення споживає енергії в кілька разів більше, ніж у штатному режимі. У випадку, коли до складу навантаження входить електродвигун, що є основним споживачем у даному пристрої (наприклад, заглибний насос, холодильник), його паспортну споживану потужність необхідно помножити на 3, щоб уникнути перевантаження стабілізатора в момент включення пристрою.
 
Рекомендується вибирати модель стабілізатора з 20% запасом від споживаної потужності навантаження. По-перше, Ви забезпечите  режим, що щадить, роботи стабілізатора, тим самим, збільшивши його термін служби, по-друге, створите собі резерв потужності для підключення нового обладнання.
 
3. Яка повинна бути точність стабілізації?
Для вибору точності стабілізації необхідно визначити діапазон напруг, припустимих для харчування захищає стабілізатором напруги апаратури. Щоб довідатися параметри електроживлення Ваших апаратур, звернетеся до інструкції для експлуатації або в сервісний центр її виробника. Нижче наведені зразкові рекомендації з підбора стабілізатора для типових апаратур.
 
Для харчування складних медичних апаратур і точних вимірювальних приладів бажаний стабілізатор напруги з точністю до 3%.
 
Освітлювальні апаратури (люстри, прожектори, софіти й т.п.) рекомендується підключати через стабілізатор з точністю не менш 3%. Чим вище точність стабілізації, тим менше розкид вихідної напруги, і відповідно, менше видиме зміна інтенсивності світла при різких перегонах вхідної напруги.
 
Електроживлення більшості побутових приладів й апаратури можна здійснювати напругою 220 +/- 5-7%.
 
4. Що вибрати, якщо Вам підходять стабілізатори різних марок?
У даній статті ми освітили основні принципи вибору стабілізатора. Різні марки й моделі відрізняються друг від друга крім основних характеристик безліччю інших параметрів:
  • Принципом дії
  • Конструктивними особливостями
  • Швидкодією
  • Ступенем захищеності
  • Набором функцій і т.д.
Тому для остаточного вибору стабілізатора напруги Вам краще проконсультуватися у фахівців нашої компанії. Ми із задоволенням дамо Вам кваліфіковані індивідуальні рекомендації.

Контактная информация

г.Киев, ул. Антонова 5
тел.: (044) 228-68-09
(066) 731-11-88
E-mail: info@stabilizatornaprjazhenija.com.ua

 

Лучшие предложения

 

1050 грн

 

16980 грн

 

11440 грн

 

6290 грн

 

4600 грн
Украина, г.Киев
ул. Антонова 5
Яндекс.Метрика
Стабилизаторы напряжения | Стабилизатор | Стабилизатор напряжения